Karácsonykor a fiam (Gyuri) a Guszti nővérétől (Kriszti) egy igazán találó és megható ajándékot kapott, aminek rettenetesen örült.
 |
| talán megsimogathatsz:) |
 |
| puszi, puszi |
Mit? Egy oklevelet ami igazolja, hogy támogatója 1 éven át a veresegyházi Medvefarmon élő Zolika nevű farkasnak. A Gyuri nagy farkas fan:) Ez azt jelenti, hogy ha kilátogat hozzájuk, akkor gondozó kíséretében meg is simogathatja a farkasokat illetve majd tavasztól, előzetes egyeztetés után, sétálni is viheti a park területén.
 |
| Gyurka egy kicsit meg van illetődve:) |
Ma reggel korán keltünk, mivel Gödön volt egy kis dolgunk, aztán ha már arrafelé indultunk és ráadásul szép napos idő is volt, elmentünk a veresegyházi Medveotthonba.
 |
| gondozó is benn van a kifutóban |
Csak gratulálni tudok az Önkormányzatnak, hogy felajánlotta a területet, a társadalmi munkát végző embereknek, akik széppé dolgozták a környezetet a fenntartóknak és ott dolgozóknak is.
 |
| egy farkas, két farkas, sok farkas:) |
A medvék még ebben a viszonylag hideg időben is várták látogatókat, méretes fakanalakat adtak és maci mézet, ezzel lehetett etetni a medvéket. Hátrébb gólyák dideregtek, szegénykék biztosan fáztak, de legalább éhen nem halnak, mert itt etetik őket.
 |
| kukucs |
A farkasok és az agancsosok kifutója hátrébb volt, így indultunk arra felé, amikor egy terep színű gatyás férfi egy német juhász kutyával szintén arra vette az irányt. Szemrevételeztük Őt, majd " hatalmas intelligenciával " rájöttünk, hogy valószínűleg ide tartozik és akkor mi tulajdonképpen Őt keressük.
 |
| szépek |
Kedves volt, hozta máris a kulcsot és beengedett minket a farkasok kifutójának belső terébe, ahonnan viszont már csak a Gyuri ment be a farkasfalkához.
 |
| Gyurka Zolikával |
Hát nagyon aranyosak voltak, már ha ez jó kifejezés 2 éves kifejlett farkasokra. 6 hím volt és 2 nőstény. A nőstények is odajöttek, de mivel állandóan egymással rivalizálnak, rögtön összekaptak.
Még sosem láttuk a Zolikát, csak a képeken ami a honlapon van fenn, de rögtön megismertem. Jelenleg nem ő az alfa hím, pedig az volt. Az Alfa nevű lett az alfa hím, pedig a Zolika nagyobb, a feje is a teste is a súlya is, de jámborabb.
A farkasok szépen mind odajöttek a Gyurihoz, nyalogatták, szagolgatták, kb. egy 20 percet volt benn náluk. Viszonylag hamar elvesztették az érdeklődésüket, mivel semmi nem volt nálunk (de nem is szabad etetni őket), mondta is a gondozó, hogy ennyi volt, de aztán még kétszer visszajöttek egy simogatásra és puszira.
 |
| ez már a harmadik "roham" volt |
Viszont, amikor a végén a Gyuri szeretett volna közeledni a már eltávolodó farkashoz, az egy mély morgással jelezte, hogy elég volt részéről. Persze aztán még egyszer odajött, de mindent szabad akaratából csinált és ez így volt a jó.
Nagyon jó élményekkel indultunk haza, mindegyikünk tudott örülni valaminek. :)
 |
| Ő Alfa, hűű de szééép... |
 |
| kisgyerek a mézes fakanállal |
 |
| a mackók lelkesen nyalogatják a mézet |
Titeket pedig akik olvassátok ezt az írást, buzdítani szeretnélek, hogy tavasszal látogassatok el és esetleg támogassátok a Medveotthont vagy csak 1 farkast:))